Een elektrische luchtbeddenpomp is soms echt een uitkomst, niet meer puffend die pomp op en neer duwen in een oververhitte tent. Dus testte ik in het kader van onze elektrische pompen test deze Quechua elektrische pomp van Decathlon. Ik kan je al wel verklappen dat hij prima pompt maar je wel een paar oordopjes nodig hebt.
Eigenschappen Quechua elektrische pomp
| Quechua Elektrische pomp | |
|---|---|
| Pompdruk | 1,5 kPa |
| Pakmaat | 9,5 x 11,5 x 10 cm |
| Gewicht | 400 g |
| Met accu | ja |
| Zuigen | ja |
| Lichtgewicht luchtbed opblaastijd | 8 sec. |
| Groot luchtbed opblaastijd | 44 sec. |
| Geluid | 77 dB |
| Accuduur | Tot 15 min |
| Aantal ventielen: | 2 |
| Past op flipventiel | nee |
| Prijs: | €€ |
| Check prijs |
Opblazen en leegzuigen van grote luchtbedden
Eerst het belangrijkste: Hoe goed pomt deze Decathlon pomp? Een groot eenpersoons Intex luchtbed pompte ik in 44 seconden op. Dat is mooi snel. De pomp heeft duidelijk genoeg kracht en je ziet het luchtbed snel vollopen.
Met deze pomp kun je de meeste standaard luchtbedden oppompen en ook voor strandluchtbedjes, rubberboten en opblaasflamingo’s zit het juiste ventiel erop. Voor lichtgewicht luchtbedden van bijvoorbeeld Exped, Thermarest en Sea to Summit is deze elektrische pomp minder geschikt. Er zitten maar twee opzetstukjes bij, voor twee soorten opzetstukjes voor ventielen op en daar zitten de ventielen van deze merken niet bij. Hij past ook niet op een flipventiel van de grotere 10, 15 en 20 cm dikke slaapmatten.
De zuigfunctie werkt wel goed. Door de opzetstukjes bovenop het apparaat te plaatsen in plaats van op het pijpje, zuig je het luchtbed snel leeg. Handig, want zo hoef je niet meer op alle mogelijke manieren bovenop je luchtbed te gaan liggen om de lucht eruit te persen.
Simpel in gebruik, handig tasje erbij
De bediening is eenvoudig. Aanzetten, aansluiten op het ventiel, opblazen, uitzetten. Er zijn geen ingewikkelde knopjes. Schakelen tussen blazen en zuigen doe je door de opzetstukjes te verplaatsen. Dat gaat makkelijk en werkt intuïtief.
De pomp wordt geleverd met een ruim tasje waar alles goed in past, inclusief de losse opzetstukjes. Dat is handig, want zo raak je niets kwijt en kun je hem compact opbergen.
15 x een éénpersoonsluchtbed opblazen
Decathlon zelf geeft aan dat je er tot drie tweepersoons luchtbedden mee kunt opblazen op één acculading, met een pomptijd van ongeveer 15 minuten. Ik heb het met een éénpersoonsluchtbed van Intex getest en kwam tot 15 en een half keer opblazen voordat de accu leeg was. Opladen gaat gewoon via de meegeleverde USB-kabel en als je dat voor een weekend kamperen doet, kun je met één accu dus prima alle luchtbedden van een gezin opblazen.
Opblazen, niet ‘s avonds laat doen
Met 77 decibel is de Quechua elektrische pomp de luidste pomp met accu uit onze pompjes test. Want echt even rustig je luchtbed oppompen is er niet bij. Overdag is het te doen; het is immers minder dan een minuut voor een luchtbed, maar ‘s avonds laat op een kleine naturcamping zou ik hem niet meer durven aanzetten.

Pakmaat en gewicht
Met 400 gram en 9,5 x 11,5 x 10 cm is de Quechua één van de grotere en zwaardere elektrische pompen die ik heb getest. Voor kampeerders die met de camper of auto en vouwwagen of caravan op vakantie gaan hoeft dat geen nadeel te zijn. Voor fietsers of hikers is hij veel te zwaar en te groot; dan zijn de Flextail Max Pump 3 of nog lichtere Zero Pump een beter alternatief.
Beoordeling
-
Pompen
8.0
-
Gebruiksgemak
7.0
-
Pakmaat
6.0
-
Accuduur
5.0
-
Geluid
4.6
Pluspunten
- Snel voor grote luchtbedden (44 sec)
- Zuigfunctie
- Inclusief tasje
- Betaalbare prijs
Minpunten
- Maakt veel lawaai (77 dB)
- Maar twee ventielopzetstukjes
- Niet geschikt voor lichtgewicht slaapmatten
- Relatief zwaar (400 gram)
Conclusie: voor grote luchtbedden best ok
De Quechua elektrische pomp doet zijn werk snel en goed en heeft een prima prijs. Als elektrische luchtbedpomp voor tent-, caravan en vouwwagenkampeerders met een groot luchtbed kan dit oké zijn, maar dan moet je wel de grote pakmaat, een hoop lawaai op de koop toenemen. Maar door de accu is hij handiger dan de Bo-Camp elektrische pomp, Wil je én een wat langere accuduur, minder lawaai en meer oppompopties, dan is de Flextail Max Pump 3 waarschijnlijk een betere keuze maar die heeft ook een ander prijskaartje.
Waar te koop?
Andere elektrische pompen in de pompen test:
- Flextail Max Pump 3 | Best getest
- Redwood Multi Air Pomp | Beste voor als je ruimte hebt
- Flextail Zero Pump 2 | Lichtste en stilste
- Exped Ultra Pump | Beste voor fiets- en wandelvakantie
- Exped Mega Pump
- Luvego Mini Pump
- Bo-Camp 12/230V pomp
