,

Zo bespaar je tot 70% op de ferry met camper of caravan naar Scandinavië

scroll down icon

Steeds meer Nederlandse kampeerders trekken naar Denemarken en Zweden. Weg van de massa, niet bloedheet en omringd door natuur. De overtocht kon, zeker als je een lange combinatie had, nog flink in de papieren lopen, maar daar heb ik nu een handige kampeerhack voor gevonden. Hiermee kun je met de overtochten van Scandlines tot 70% besparen op de ferry-overtocht.

Zweden en Denemarken zijn dichterbij dan je denkt

Je bent sneller in het zuiden van Zweden dan bij de Middellandse Zee. Van Utrecht naar Malmö is het 800 kilometer en naar Kopenhagen 750. Door de overtocht met de ferry heb je onderweg al een vakantiegevoel. De zeelucht en het geluid van meeuwen die over de veerpont vliegen, zorgen voor een mooie pauze tussen de rijuren. Je kunt op het dek even je benen strekken, een frisse neus halen of in het restaurant lunchen. Daarna ben je weer helemaal fris voor het laatste deel van je reis.

camper caravan veerboot denemarken en zweden

De kortste route naar Denemarken of Zweden

Of je nou kiest voor Zweden of Denemarken, de kortste route in kilometers en uren rijden loopt met de veerpont via de Oostzee. Er zijn verschillende routes met Scandlines vanuit Duitsland en Denemarken naar Denemarken en Zweden. Afhankelijk van waar je je reis precies wilt starten en eindigen, kies je de handigste oversteek.

Voor het zuiden van Zweden naar bijvoorbeeld de regio’s Skåne en Småland is vanuit Nederland de oversteek Puttgarden-Rödby handig, of Rostock-Gedser als je eerst nog een bezoekje aan Berlijn brengt en daarna de brug naar Malmö. Via de website van  Scandlines kun je een combinatieticket met de Öresundbrug tussen Kopenhagen en Malmö aanschaffen.

Wil je iets noordelijker aankomen, dan rij je door Denemarken en maak je daarna de overtocht  Helsingör-Helsingborg.

korting veerboot en ferry naar Denemarken caravans en campers

Tot 70% korting voor campers en caravans met deze hack

Op de website van Scandlines viel me bovenstaande foto op. Huh, wat is dat? Ik dacht eerst aan een AI-afbeelding, maar het bleek een aanbieding te zijn voor het komende kampeerseizoen, dezelfde die ik vorig jaar ook al spotte. Deze kampeerhack kan kampeerders die met een auto met caravan of een camper naar Denemarken of Zweden gaan flink wat geld besparen.

Scandlines heeft in 2026 namelijk nieuwe voordelige tickets speciaal voor auto’s met caravan of campers van 6 meter of langer.  Als je in de avond of nacht de overtocht maakt hoef je in 2026 geen ‘lengtetoeslag’ te betalen.

Dat betekent wanneer je in het hoogseizoen (1 jun – 31 augustus) tussen 20:00 en 8:00 de of de rest van het jaar tussen 18:00 en 8:00 de overtocht Rodby-Puttgarden of Rostock-Gedser maakt of andersom je tot 70% of tientallen euro’s kunt besparen op je standaard ticket.  Je kunt de tickets online op de website van Scandlines boeken.

Lees ook:  Met de auto naar Zweden: met de ferry of over de brug? 4 Mogelijke routes

Bekijk alle voorwaarden

Tussenstop in Denemarken

Omdat je in de avond of nacht reist, is het aan te raden om een tussenstop in Denemarken te maken voordat je doorreist naar Kopenhagen of Zweden. Het deel waar je in Denemarken terechtkomt heet Lolland-Falster. Erik was daar voor Kampeermeneer al eerder en heeft de mooiste bezienswaardigheden op een rij gezet. Een mooie regio en genoeg te beleven om je een paar dagen tot een week te vermaken.

Wildkamperen of campings in Zweden

In Zweden is het allemansrätten van kracht, waardoor je wild kunt kamperen, hoewel daar wel regels aan verbonden zijn. Sommige mensen denken daardoor dat er amper campings in Zweden zijn. Dat is niet het geval. Want hoewel wildkamperen best een avontuur is, is af en toe een warme douche of even de wasmachine gebruiken ook best fijn. In onze campinggids vind je onze favoriete campings in Zweden. 

Nog een hack: Flexibiliteit

Net als bij vliegtickets is het bij ferry tickets zoals die van Scandlines zo dat vroeg boeken loont. De overtocht wordt meestal duurder naarmate de reisdatum dichterbij komt en niet online boeken, maar bij de veerpont is sowieso duurder. 

Nu kun je een “Flex’ ticket boeken, wat wel duurder is, maar dan kun je wel kosteloos tot 3 maanden na je boeking de reisdatum aanpassen of annuleren. Je krijgt dan trouwens ook 20% extra korting op eten en drinken op de boot en mag er als eerste oprijden. 

Nu is het fijne van een roadtrip met de camper of caravan door Denemarken en Zweden dat je de vrijheid hebt om ter plekke je route en reisschema te bepalen. Kies daarom alleen voor een “Low Price” ticket als je echt zeker weet dat je de boot gaat halen, want deze zijn niet om te boeken naar een andere dag én je kunt ook je geld niet terugkrijgen als je niet gaat.

Met een “Standard’ ticket kun je tot 2 uur voor vertrek je boeking nog wel gratis omboeken. Maar normaliter krijg je niet je geld terug als je niet gaat. Voor €15 extra kun je gebruikmaken van de Ticket Return Service. Na aankoop hiervan kun je je ticket ook annuleren en krijg je tot 3 maanden na de vertrekdatum  je geld terug. Persoonlijk zou ik dus altijd in ieder geval een standaard ticket kopen. 

Lees ook:  Kamperen in Denemarken: Dit moet je even weten!

Geldt niet voor karren en vouwwagens

Helaas voor tentkampeerders met een kar en vouwwagen kampeerders geldt de korting niet voor hen. Vouwwagens en karren vallen onder een andere categorie kaartjes en daarop is de korting helaas niet van toepassen. 

Scandilines ferry korting

Dit artikel is samen met Scandlines tot stand gekomen. 

Foutje? Laat het ons weten.

2 reacties op deze blog

  1. Erik Tiddens

    Een andere tip: neem een abonnement op de Orsesund brug. Bij 1 passage speel je quitte, bij 2 (per jaar) verdien je. Minder dan de helft van de prijs per passage. en je moet (altijd) heen-en-weer…
    Creditkaart vereist.

  2. Als ik een ticket boek voor de ferry puttgarden en een aparte voor de brug naar Zweden Ben ik goedkoper uit als een combinatie ticket , is dat niet raar camper 7,50 m ingeschaald 8 m en personen?? Hoe kanikndit het beste aanpakken reistijd ongeveer tussen 23.00 uur en later

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

User Review
  • Algemeen
    Sending
  • Gebruiksgemak
    Sending
  • Pakmaat
    Sending
  • Kwaliteit
    Sending

Scroll to Top