Voor echte natuurkampeerterrein liefhebbers is Huttopia De Veluwe met 180 staanplaatsen misschien aan de grote kant. Toch merk je door de vele ruimte, het bos om je heen, ruime kampeerplekken en de speelse opzet van het terrein niet zo heel veel van de grootte. Want het is wel één en al natuur wat je om je heen ziet in het Veluwse dennenbos. Ook als je wat meer privacy wilt, zijn er mooie afgezonderde kampeerplaatsen.
Huttopia heeft het hele terrein en de sanitairgebouwen flink gemoderniseerd en er zijn verschillende glamping mogelijkheden bijgekomen. Het is een echte Huttopia camping geworden qua comfort en services, maar het grootste deel van de staanplaatsen is gelijk gebleven, hoewel er op het achterste gedeelte dus safaritenten zijn bijgekomen.
Voor kinderen is er op Huttopia de Veluwe genoeg te beleven en de camping is autovrij, waar de meeste kampeerders zich ook aan houden, dus ze kunnen lekker op ontdekkingstocht. Het leukste is natuurlijk hutten bouwen in het bos op en aan de rand van de camping. Verspreid over het terrein staan verschillende speeltoestellen, Veelal tussen de kampeervelden, Voor de wat oudere kinderen is er een voetbalveldje, volleybalveld en tafeltennistafel.
Er is in het hoogseizoen een actief animatieteam die veel sportieve en natuurgerelateerde activiteiten organiseert voor kinderen tot een jaar of 12. Bij de receptie is ook een kinderruimte binnen waar ze met slecht weer kunnen spelen. Daar is ook Wifi beschikbaar.
Simpel restaurant
Op Huttopia De Veluwe is ook een simpel restaurant waar je vooral pizza, ijsjes en iets voor bij de borrel kunt eten of kunt afhalen. Handig als je in de vakantie eens geen zin hebt om te koken. Ze hebben er trouwens ook erg lekkere koffie!
Op Huttopia De Veluwe kun je op naast met je eigen tent, vouwwagen, caravan of camper ook kamperen in verschillende soorten sfeervolle ingerichte tenten:
Trappeur Tent: Deze 5-persoons Trappeur tent is een ruime Canvas tent op een houten vlonder met veel ruimte, 5 gewone bedden in 2 slaapkamers, met elektriciteit, een keukentje en eigen badkamer.
Canadiene Cosy Tent: Deze 5-persoons Canadese tent is een ruime Canvas tent op een houten vlonder met veel ruimte, 5 gewone bedden in 2 slaapkamers, met elektriciteit, een keukentje. Voor de badkamer kun je gebruikmaken van het toiletgebouw
Bonaventure tent: Deze knusse 2-persoons canvas tent op een vlonder heeft een tweepersoonsbed en keukenspullen.
Gemiddelde grootte kampeerplaatsen:
m²
Aantal huuraccommodaties:
Verblijfsmogelijkheden:
Kampeerplaatsen
Apart tentenveld
Apart trekkersveld
Ligging:
Afgelegen
Fraaie ligging
In het bos
Faciliteiten:
Animatie
Eetgelegenheid
WiFi
Slechtweer accommodatie
Ijsjes
Verse brood(jes)
Fietsverhuur
Sanitair:
Douches en warm water
Familiedouche
Gehandicaptensanitair
Verwarmd sanitair
Wasmachine
Droger
Kinderen:
Animatie
Speelruimte binnen
Tafeltennistafel
Staanplaatsen:
Bosgrond
Elektrische aansluiting
Eurostekker noodzakelijk
Niet afgebakende plaatsen
Kampeerveld met speeltoestellen
Campingtype:
Boscamping
Camping Nederlandse eigenaar
Charme camping
Fietscamping
Hondencamping
Kindvriendelijke camping
Natuurcamping
Huisdieren:
Campingregels:
Bijzettentje toegestaan
Campers welkom
Caravans welkom
Kampvuur toegestaan op centale plaats
Tent toegestaan
Vouwwagens welkom
Reclame
wij dachten met kampeermeneer een goede bron te vinden voor aantrekkelijke campings.
dit is echter een gesponsorde review. de camping is namelijk helemaal nog niet open na de verandering door Huttopia! mijn eerdere commentaar is verwijderd.
echt een teleurstelling dat deze bron ook niet transparant is!
Dag Marije, we hebben geen reactie verwijderd dat moet een technisch probleem zijn geweest waardoor hij niet gepost is. Voorheen was Huttopia de Veluwe camping Harsskamperdennen. Daar zijn wij vele malen geweest en daar is deze beschrijving ook op gebaseerd. We hebben alleen het deel aangepast wat we op basis van de nieuwe plattegrond kunnen beoordelen. Het is dus weldegelijk op basis van eigen ervaring. In juni zullen we de vernieuwde camping ook bezoeken en de beschrijving eventueel verder aanpassen.
Dank
dank voor de reactie! het combineren van informatie op basis van verkoopinformatie als eigen ervaring maakt dat in ieder geval ik verdere beoordelingen met een korrel zout zal bekijken. Echt heel jammer. Er is al zo weinig echte informatie te vinden.
Dag Marije,
Ik wil je meegeven dat dat een tijdelijke oplossing was omdat we wel op Harskamperdennen maar zelf nog niet op de camping waren geweest nadat het Huttopia was geworden. Inmiddels zijn we er wel op Huttopia Veluwe geweest en heb ik bovenstaande beschrijving aangepast.
Overgang naar huttopia
de overname van de harskamperdennen door huttopia is nog lang niet af. een centraal sanitair gebouw is nog gesloten, was al lang aan renovatie toe. op de plaats van de grote speelplaats met water klim en zandvertier zijn nu twee safaritenten neergezet. er is nu geen echte kinderspeelplaats meer. ook het springkussen is verwijderd. de groepsaccommodatie waar de kinderactiviteiten werden gedaan is nu opslag voor de verbouwingen. kortom veel is verloren gegaan. voor gezinnen met kinderen tussen 5 en 12 geen aanrader meer. hopelijk is dit volgend jaar allemaal weer beter op orde.
Tegenvaller
Wat ontzettend jammer! We hebben geboekt met het beeld van de beschrijving hierboven in gedachten, de kennis dat de camping vol in verbouwing is en de soeelgelegenheid weg is, doet af aan de voorpret 🙁
Huttopia Veluwe niet meer voor kinderen basisschoolleeftijd
Huttopia Veluwe is niet aantrekkelijk meer voor kinderen basisschoolleeftijd
Ik lees graag en vaak artikelen van ‘Kampeermeneer’ en zoek daar ook naar ervaringen en tips. Een handige site. Daarbij ga ik er eigenlijk van uit dat het gebruikerservaringen zijn. Maar na de aanbeveling van Huttopia Veluwe twijfel ik of er wel zelf op de camping gekeken is, of dat de info gewoon overgenomen is uit een folder. Geldt dit ook voor de andere campings die aanbevolen worden?
Als ik de beschrijving van Huttopia camping Veluwe lees, dan klopt daar nl niets van wat betreft het speelplezier voor kinderen. Al het leuke dat er was onder de vlag ‘Harkamperdennen’ is verdwenen. Geen luchtkussen, geen skelters en geen waterspeelplaats meer. Op de oude plek van kinderspeelplek staat het nu vol met glampingtenten. Er is geen andere speel plaats voor in de plaats gekomen. Voor mensen met kinderen in de basisschoolleeftijd dus niet meer aantrekkelijk. Wel een fijne rustige camping voor mensen zonder kinderen of met peuters t/m ± 3 jaar, senioren en mensen met een hond. Je kan vanaf de camping prachtig wandelen en fietsen. Maar dat je van daaruit lopend naar Natuurpark De Hoge Veluwe kan (zoals vermeld), dat is dan wel eerst zo’n 8 km lopen, grotendeels langs de Provinciale weg.
De nieuwe ontvangstruimte is prachtig geworden en ook een leuk winkelassortiment er zijn veel fietsen te huur, maar erg jammer dat de kinderspeelplekken verdwenen zijn. Tijdens ons recente verblijf was ook het centrale douche- en toiletgebouw afgesloten. Bij een volle camping levert dat wellicht een probleem op. En onhandig dat het afvoeren van afval alleen nog maar ver weg op de parkeerplaats kan.
Wij zijn er al vaak geweest en voor ons is het prima. Maar niet meer voor onze kinderen en kleinkinderen.
Aanvulling op speelplekken peuters
Nog een kleine aanvulling op mijn opmerking.
Zoals gezegd voor ouders met peuters nog wel aantrekkelijk, voor hen zijn er nog wel wat kleine speeltoestellen. (glijbaantjes).
De op de plattegrond ingetekende speelplekken zijn dus voor peuters.
Dat ben ik niet helemaal met je eens er is ook een tafeltennistafel, voetbalveld, volleybalveld, een klimparcours en veel ruimte om hutten te bouwen of te verstoppen. Ik zou zeggen tot een jaar of 12.
Dag Wilma, Dank voor ook je uitgebreide toevoeging. Dat klinkt als toch nog een flinke aanpassing tot wat eerder op de Harskamperdennen te doen en beleven was. We gaan er over een dikke week zelf ook een kijkje nemen en op basis daarvan zullen we de review aanpassen.
Dag Wilma,
Zoals ik al bij jou aangegeven had was de gebruikerservaring die er stond nog op basis van de Harskamperdennen aangevuld met informatie die we van lezers kregen. Je moet ons een beetje tijd geven om een camping na opening weer opnieuw te bezoeken.
Inmiddels hebben we dat gedaan en ik heb de beschrijving aangepast. en zoals je kunt lezen ben ik het niet helemaal met je eens. Ja, het is jammer dat de waterspeeltuin weg is en dat het aantal speeltoestellen is verminderd. Ik hoop dat ze dit nog gaan aanvullen. Maar voor de wat oudere kinderen is er nog een voetbalveld, volleybalveld, tafeltennistafel en soort van balken klimparcours. Ja ze moeten wat verder lopen dan eerst maar juist voor die leeftijd is dat niet zo’n probleem, en mijn kinderen, genieten juist ook van de vrijheid die ze dan krijgen want het belangrijkste is toch dat er andere kinderen zijn. En die waren er ook nu hoewel het niet de grote groepen waren zoals andere jaren. Dat heeft denk ik vooral te maken met dat de camping net open is en mensen pas laat konden boeken. Dus we verschillen van mening.
Maar ookal staan er meer safaritenten, de natuurcamping sfeer is wat mij betreft behouden. Alle sanitair was nu gewoon open
Ik wil deze camping gaan boeken met 2 meiden van 9. Nu twijfel ik door deze reviews. Terwijl de google reviews ook onder HUttopia, overwegend positief zijn. Dus ben heel benieuwd wat kampeermeneer ervan vindt!
Dag Marina, Zoals aangegeven is de camping pas onlangs opnieuw open gegaan. Zelf gaan wij volgend weekend kijken en zullen deze review dan ook updaten want de huidige update is op basis van een lezer, maar we krijgen nu inderdaad gemengde berichten.
precies. Als het goed is is er een leuk animatieprogramma voor kids 5-12 ook. ik denk dat ze zich prima gaan vermaken op deze natuurcamping, ook zonder speeltuin..
Wij zijn er inmiddels geweest, omdat het het eerste seizoen is en de camping pas laat open ging is het er relatief rustig. De sfeer is nog steeds die van een natuurcamping en ja de waterspeeltuin is weg en je kinderen moeten wat gerichter naar speeltoestellen toe lopen maar ze hadden wel kinderen om lekker mee te spelen.
Parkeerprobleem en minder speelmogelijkheden
een echte kindercamping is het inderdaad niet meer. kinderloze vlampers zullen het heerlijk vinden, de locatie is nog steeds top maar het lakse autobeleid, de open slagbomen, geen toezicht, verdwenen speeltuinen en de verdwenen waterspeeltuin… dat maakt het allemaal minder fijn. op hun site staat ook een groot nieuw speeltuig, helaas van op een andere camping. beetje misleidende reclame
Inmiddels ben ik zelf ook nu het Huttopia De Veluwe er geweest en ja het is niet hetzelfde als toen het Harskamperdennen was maar het is nog steeds een hele fijne camping. Ja, het is jammer dat de waterspeeltuin weg is en er zijn een paar verouderde speeltoestellen weggehaald. Ik hoop dat er na het eerste seizoen nog weer wat bij komen. Qua auto’s vond ik het erg netjes gaan voor zo’n grote natuurcamping. Ik heb afgezien van mensen die aankwamen en vertrokken maar 3 auto’s gezien die bij de tent stonden geparkeerd en op de parkeerplaatsen was genoeg plaats. Dus ja het is anders, maar wat mij betreft nog steeds een fijne plek.
Schietkamp
Voor mij een prima camping. Ben niet op zoek naar allerlei extra’s. Hoe rustiger, hoe beter.
Het verbaast me dan ook dat niemand benoemd dat de camping naast het militair schietterrein de Harskamp ligt.
Nu blijkt dat de schietoefeningen zelfs tot in de avond doorgaan en daar heb ik als rustzoeker best wel heel veel last van.
Het valt me erg tegen dat daar in de folder met geen woord over gerept wordt.