Waar iedereen op de camping natuurlijk voor komt: Legoland! Het park opent om 10 uur, maar op zondag mogen bezoekers van Legoland Holiday Village al om 9 uur naar binnen. Een aantal attracties is dan speciaal voor hen geopend. Het is goed om hiervan te profiteren, want het park stroomt snel vol en daarmee nemen de wachttijden toe. Wij zijn blij dat we twee dagen hebben, want anders kunnen we ons voorstellen dat dit frustrerend wordt.
Het leuke aan Legoland is dat het een echt kinder-pretpark is: onze dochter van 7 mag overal in. Voor pubers is het park misschien wat minder geschikt: geen enkele attractie gaat over de kop. Het park is inmiddels ruim 50 jaar oud. Hier en daar heeft het wat onderhoud nodig, en sommige delen zijn toch wel een beetje ouderwets. Niet dat het daardoor minder leuk is trouwens.
Te veel attracties om op te noemen
Het feit dat alles, maar dan ook alles in lego thema is, is echt leuk. En dat er wel vier achtbanen en twee wildwaterbanen zijn, is natuurlijk helemaal super. En dat je kunt lasergamen, en in safari-autootje kunt rijden, en in een spookhuis en……… Teveel om op te noemen, en genoeg reden voor veel enthousiasme. Ook het aloude miniland, soort Madurodam gebouwd van legosteentjes, scoorde bij onze kinderen: “Kijk, daar hebben ze de eiffeltoren nagebouwd!”
"The battle of the brick": Een geweldige show met echte paarden
Net zoals in veel pretparken, zijn er ook in Legoland shows. Er is een stuntshow met duikers die een kasteel bestormen om de gouden lego-steen te veroveren, en een heel gave show met paarden en ridders, “the battle of the brick”. Hoewel deze show best lang duurt, is het echt de moeite waard om hem te bekijken.
De laatste stop in de Lego shop mag niet ontbreken
Het park verlaten kan natuurlijk niet zonder een bezoek aan ’s werelds grootste lego winkel. En daar kom je dan weer haast niet uit zonder op zijn minst een sleutelhanger gekocht te hebben. Of toch iets meer, in ons geval. Gelukkig hebben we nog ruimte in de kofferbak.
Billund heeft meer dan alleen Legoland
Natuurlijk kom je op deze camping om naar Legoland te gaan. Ben je wel van Lego, maar minder van pretpark, kies dan voor het net nieuwe Lego-house. Dit ligt midden in het centrum van Billund en is meer een soort van doe-museum, helemaal gericht op de speelgoedblokjes. En geen zorgen: ook daar zit een shop.
Hoewel Legoland het plaatsje Billund wereldberoemd heeft gemaakt, is er in de buurt veel meer te doen. Zwemmen, een dierentuin: meer dan genoeg vermaak. Mocht je even geen zin hebben in Lego, dan ligt waterparadijs Lalandia letterlijk naast de deur van Legoland Holiday Village. En er gaan geruchten dat Wow park plannen heeft om een vestiging bij Billund te gaan openen. Bovendien ligt op een kwartiertje rijden Givskud Zoo.
Met de auto of lopend door Givskud Zoo
Givskud Zoo is een safaripark. Je kunt er dus met de auto naar binnen rijden. Erg leuk is dat je bij de ingang een CD kun kopen waarop van alles over de dieren wordt verteld. Zo gaat het toch wat meer leven. Langs de route in het park staan bordjes welke track je moet hebben. Geen CD-speler meer in de auto? Er is ook een USB-stick!
De zoo heeft grote leefgebieden voor de dieren, onderverdeeld naar de werelddelen. Je ziet er onder meer nijlpaarden, giraffen, olifanten, leeuwen en wolven. En daar rij je dan midden tussendoor: raampjes dichthouden dus!
Het is allemaal net wat meer geordend dan bij Knuthenborg Zoo, waar we eerder deze vakantie waren. Er zijn hier ook meer mogelijkheden om buiten de auto een stukje te wandelen. Wij vinden dat wel echt een voordeel. De parkgids is in het Nederlands, dus je vindt ook nog eens eenvoudig je weg.
Ook voor mammoeten en dino's is plek
Ook deze dierentuin heeft een dino-gedeelte. Vandaag slaan we dat over. Wel bekijken we het ijstijd-gedeelte, een hal waarin het ook echt koud is, en waarin je allerlei interactieve spelletjes kunt doen. Een stukje verderop bakken we op het “tipiplein” broodjes boven het kampvuur en zoeken we goudklompjes in een waterbak. Daarna als afsluiter spelen in de speeltuin, die super coole glijbanen heeft!